Zvolte jazyk

Kalendář událostí

K 593-23 Řízení metrologie v organizaci
pondělí, 03. duben 2023, 09:00 - 16:00
Shlédnutí : 3381
od Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt 606 957 233, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurz Řízení metrologie v organizaci představuje a zobecňuje základní pravidla řízení metrologie v organizacích, resp. podnicích, která vedou k zajištění jednotnosti a správnosti měřidel a měření, k podpoře systému managementu kvality. Kurz nabízí základní informace a je určen všem pracovníkům zabývajících se řízením firemní metrologie.

Česká metrologická společnost připravila tento kurz ve snaze pomoci novým metrologům načerpat informace a získat potřebné znalosti a těm zkušenějším se o nové informace obohatit. Přednášky kurzu obsahují nejen důležité poznatky, vyplývající z nových metrologických předpisů a požadavků certifikačních orgánů, ale také zkušenosti a požadavky zákazníků.

Metrologie tvoří v certifikovaném (akreditovaném) systému kvality významnou součást výrobního a kontrolního procesu. Posluchači se seznámí s požadavky systémových norem, které se metrologie týkají, poznají strukturu a zásady tvorby podnikových dokumentů ve vztahu k metrologii včetně dokumentu nejdůležitějšího – Řádu podnikové metrologie. Základem kalibrační činnosti je správný kalibrační postup. Přednášky se zabývají jejich tvorbou, strukturou a použitím. Posluchači získají také základní informace, nutné pro rozhodnutí ohledně zajišťování kalibrací ve vlastním metrologickém středisku nebo zadávání kalibrací externím subjektům. Vstupní informace zde mohou načerpat nejen noví metrologové průmyslových podniků, ale i firem či institucí, které při své činnosti používají měřicí přístroje nebo sami některé metrologické výkony provádějí.

I když jsou přednášky orientovány především do oblasti systémů a řízení metrologie v organizaci či podniku, je možné projednat v diskuzi záležitosti, vztahující se ke konkrétním případům měření důležitých veličin nebo problematice praktického zajišťování metrologie ve Vaší organizaci. Jsme přesvědčeni, že informace budou užitečné i pro metrology z větších průmyslových podniků.

K jednotlivým přednáškám obdrží posluchači sborník, na závěr kurzu uvítáme dotazy, příp. výměnu zkušeností. Kurz je zakončen závěrečným testem, účastníci kurzu obdrží potvrzení o absolvování kurzu, kterým lze doložit získané poznatky z hlediska požadavků normy ČSN EN ISO 9001.

Místo ČSVTS, Praha 1, Novotného lávka 5, místnost č. 318
Přihláška a další informace: https://www.spolky-csvts.cz/cms/kalendar-akci-cms