Kalendář událostí

Vyhodnocování úchylek tvaru a polohy
pondělí, 13. červen 2022, 09:00 - 15:30
Shlédnutí : 14714
od Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt 221 082 254, 606 957 233, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Cílem kurzu je získání odborných znalostí z oblasti předepisování úchylek tvaru a polohy, čtení výkresů a technické dokumentace přednášek, a seznámení se základními metodami získávání profilů drsnosti, vlnitosti a tvaru a jejich vyhodnocování.

Kurz je určený všem, kteří provádějí měření geometrických veličin - pracovníkům měrových středisek, kalibračních laboratoří, zkušeben, technických kontrol, a také konstruktérům a technologům.

Účastníci kurzu budou seznámeni se základními pojmy z teorie profilů povrchu, popisem vlastnosti profilu, složkami nasnímaného profilu, dále budou seznámeni s metodami získávání profilů drsnosti, vlnitosti a tvaru.

Část přednášek bude zaměřena na metrologické filtry, aplikované principy a používané normy a jejich platnost.

Dále budou účastníci kurzu seznámeni s využitím nominálních geometrických prvků v procesu vyhodnocování tvaru a polohy, s metodami jejich vytváření a s důsledky použití jednotlivých metod.

V druhé části kurzu budou přednášky zaměřeny na předepisování geometrických tolerancí na výkresech, struktuře tolerančního rámečku, indikaci vztažné základny a vysvětlení případů obsažených v ISO1101:2017.

Přednášející: Ing. Jiří Vít, Ph.D., Techno consulting spol. s r.o.

Místo ČSVTS, Praha 1, Novotného lávka 5, místnost č. 318