Český svaz vědeckotechnických společností

ČSVTS

Novotného lávkazpravodaj
 

prehled
 

feani


Kalendář

poslední měsíc březen 2018 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 9 1 2 3 4
week 10 5 6 7 8 9 10 11
week 11 12 13 14 15 16 17 18
week 12 19 20 21 22 23 24 25
week 13 26 27 28 29 30 31

Výstavy na Novotného lávce

Žádné události k zobrazení

Počet návštěvníků

396125

 

 

Přivezou čeští středoškoláci opět zlaté medaile?

22.3.2016, Praha

 

Dvě studentky a dva studenti budou reprezentovat Českou  republiku ve finále  mezinárodní středoškolské odborné soutěže „the Beijing Youth Science Creation Competition“, která se bude konat v Pekingu od 24.3. do 29.3.2016.

 

Na základě vynikajícího úspěchu českých studentů na této soutěži v minulých dvou letech (všichni zúčastnění byli oceněni zlatou nebo stříbrnou medailí), Český svaz vědeckotechnických společností dostal příležitost i v tomto roce vyslat vybrané zástupce České republiky na prestižní mezinárodní soutěž do Číny. Pro tento ročník byly vyhlášeny soutěžní obory zoologie, matematika, výpočetní technika a informatika a lékařskéa zdravotnívědy. V roce 2016 budou soutěžit studenti z Evropy, USA, Macaa, Hongkongu a Taiwanu společně s 300 studenty z Číny.  Věková hranice soutěžících je 15 – 18 let, jednacím jazykem je angličtina.

 

Český svaz vědeckotechnických společností si uvědomuje nezbytnost podporovat talentovanou mládež, motivovat ji k zájmu o vědění, tvořivost a též oceňovat její snahu a úspěchy. „Chtěl bych vyzvednout pečlivou přípravu všech nominovaných studentů, kteří se úzkého výběru zúčastnili a vyjádřit naději, že tato země bude mít pokračovatele úspěšných vědců a techniků“, poznamenal po ukončení výběru studentů předseda Českého svazu vědeckotechnických společností prof. Ing. Jaromír Volf, DrSc.

 

Nominace studentů do úzkého výběrového kola a samotný výběr v České republice proběhly v úzké spolupráci s Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. a SOČ, která je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů vyhlašovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a garantovanou Národním institutem pro další vzdělávání.
 

 

Výběrová komise se po ukončení výběrového řízení a diskusi shodla, že kritériím soutěže v Pekingu se nejvíce přiblížily a tudíž byli vybráni studenti:

 

Karolína Bodláková,SOČ, Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Název práce: Biochemická charakterizace amyláz ze střeva švába Periplaneta americana a hormonální řízení jejich aktivity.

Petr Vaněk,SOČ, Gymnázium České Budějovice, Jírovcova 8

Název práce: Feasibility  studie fluoritových lantanoidů jako zdroje luminoforů.

Marek Feith, AMAVET, SPŠ chemická, Vranovská 65, 614 00 Brno-Husovice

Název práce: Analýza vybraných markerů u primárních buněčných linií spinocelulárních karcinomů v oblasti hlavy a krku.

Kateřina Valentová, AMAVET, Gymnázium A. Jiráska, T. G. Masaryka 590, 570 01 Litomyšl

Název práce: Optimalizace metod k charakterizaci polymerních filmů a následná příprava a charakterizace některých jejich vlastností.

 

Studenti byli hodnoceni na základě jejich prezentace v anglickém jazyce podpořené promítanou powerpointovou prezentací, posterem a případně dalšími materiály. Hodnotící kritéria byla: odborná stránka práce, zejména originalita myšlenky, přístup k řešení problému, důkladnost, komplexnost, samostatnost, chápání problematiky, srozumitelnost prezentace, dále prezentační schopnosti, schopnost komunikace v anglickém jazyce, schopnost argumentace a celkový dojem.

  

Český svaz vědeckotechnických společností na základě rozvíjející se spolupráce s Pekingskou asociací pro vědu a techniku - Beijing Association of Science and Technology  využil nabídku vyslat vynikající studenty do finále uvedené soutěže. Česká republika bude v této soutěži zastoupena potřetí v 36 leté historii této významné akce.

 

Posláním ČSVTS je zastupování společných zájmů členských organizací, podpora činnosti členů ČSVTS a vytváření podmínek pro zajištění profesních zájmů, kariérního rozvoje a celoživotního vzdělávání inženýrů a techniků.

 


Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

saly

 


Kamera on-line

webkamera Karlův most


kytlice

ubytovani

klub