Český svaz vědeckotechnických společností

ČSVTS

Novotného lávkazpravodaj
 

prehled
 

feani


Kalendář

poslední měsíc březen 2018 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 9 1 2 3 4
week 10 5 6 7 8 9 10 11
week 11 12 13 14 15 16 17 18
week 12 19 20 21 22 23 24 25
week 13 26 27 28 29 30 31

Výstavy na Novotného lávce

Žádné události k zobrazení

Počet návštěvníků

396125

Aktuálně

 

Studenti podporovaní ČSVTS pojedou opět do Pekingu

 

Český svaz vědeckotechnických společností, podpořen úspěchem studentů ve finále středoškolské odborné soutěže v Pekingu „The Beijing Youth Science Creation Competition“ v březnu tohoto roku (více informací ve Zpravodaji č. 37, květen 2014), byl opět vyzván Pekingskou asociací pro vědu a techniku - Beijing Association of Science and Technology  - BAST, aby poslal 3 vynikající středoškolské studenty do finále uvedené soutěže v příštím roce.  Finále se účastní  300 studentů z Číny. V souběžně probíhající mezinárodní sekci soutěží studenti z Evropy společně se studenty z Macaa, Hongkongu a Taiwanu. Věková hranice soutěžících je 15 – 18 let, jednacím jazykem je angličtina.

Navázaná spolupráce s Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. a SOČ – Středoškolská odborná činnost pokračovala i tento rok při výběru vhodných projektů a jejich autorů pro uvedené finále v Pekingu. Každá z uvedených organizací nominovala do úzkého výběru tři projekty. Jejich finální výběr proběhl dne 6. listopadu 2014 v sídle ČSVTS, taktéž ve spolupráci s AMAVET a SOČ.

Výběrová komise se po ukončení výběrového řízení a diskusi shodla, že kritériím soutěže v Pekingu se nejvíce přiblížily a tudíž byli vybrány studentky:

  • Magdalena Šubrtová,  AMAVET, Gymnázium Brno-Řečkovice
    s prací Analýza délky telomer metodou TRF

  • Lenka Svašková, AMAVET,  Gymnázium Dašická Pardubice
    s prací Hyacint vodní jako zdroj suroviny pro výrobu ručního papíru - Keňa

  • Tereza Pitrová, SOČ, Gymnázium Brno-Řečkovice,
    s prací Pozdní odezvy krátkodobého působení cytokininů: glutathion a metabolismus síry.

Úroveň prezentací dalších 3 prací byla vysoká, komisi velice oslovil přístup i dalších studentů a bylo náročné v některých případech rozhodnout. Nicméně vzhledem na podmínky čínské soutěže byly vybrány výše jmenované studentky.

Ostatní finalisté:

Martin Vondrák, Olomouc, SOČ,
Kateřina Diblíková a Christina Bachmannová, Vysoké Mýto,  AMAVET,
Markéta Pitrová, Brno, SOČ.


Studenti byli hodnoceni na základě jejich prezentace v anglickém jazyce podpořené promítanou powerpointovou prezentací, posterem a případně dalšími materiály.
Hodnotící kritéria byla: odborná stránka práce, zejména originalita myšlenky, přístup k řešení problému, důkladnost, komplexnost, samostatnost, chápání problematiky, srozumitelnost prezentace, dále prezentační schopnosti, schopnost komunikace v anglickém jazyce, schopnost argumentace a celkový dojem.

Vybraným studentkám držíme palce, ať se jim podaří navázat na úspěch českých zástupců z roku 2014!

 


Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

saly

 


Kamera on-line

webkamera Karlův most


kytlice

ubytovani

klub