Český svaz vědeckotechnických společností

ČSVTS

Novotného lávkazpravodaj
 

prehled
 

feani


Kalendář

poslední měsíc duben 2018 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30

Výstavy na Novotného lávce

Žádné události k zobrazení

Počet návštěvníků

396125

Aktuálně

Setkání středoevropské skupiny FEANI -Evropské federace národních inženýrských asociací

 

Dne 19. srpna 2016 se uskutečnilo v Praze pravidelné výroční jednání představitelů středoevropské skupiny FEANI. Organizační zajištění měl na starosti ČSVTS a jednání proběhlo v budově na Novotného lávce. Jednání se účastnilo celkem 19 delegátů zastupujících národní výbory FEANI ze sedmi zemí (Rakouska, Česka, Německa, Švýcarska, Nizozemí, Slovenska a Slovinska). Dále byl přítomen generální sekretář FEANI pan Dirk Bochar.

 

CEG Feani

 

Čeští představitelé (Zdeněk Trojan – prezident Českého národního výboru FEANI, Daniel Hanus – předseda Českého svazu vědeckotechnických společností a Alois Materna – místopředseda České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě) podali informaci o českých realitách, především o aktivitách ČSVTS a ČKAIT. HanusCEGFeani-190816.pptx MaternaCEGFeani-190816.pptx

 

O aktuálních problémech řešených FEANI na celoevropské úrovni a o přípravě výročního zasedání Valné hromady FEANI hovořil generální sekretář FEANI Dirk Bochar. Zástupci jednotlivých národních výborů FEANI informovali o domácích aktualitách v jejich činnosti. Především informace poskytnuté generálním sekretářem FEANI se staly podkladem k diskusi a v orientaci o záležitostech, které bude třeba řešit na výročním zasedání FEANI.

 

Kromě bodů souvisejících s vnitřními záležitostmi FEANI byly – tak jak je na těchto setkáních obvyklé – součástí programu dvě témata odborného charakteru. S přednáškou s názvem „Vision for future: INDUSTRY 4.0 – Reflection in the Czech Republic“ vystoupil významný manažér společnosti SIEMENS Czech Republic pan Wolfgang Weissler, ředitel dvou součástí (Division Digital Factory and Process Industries and Division Drivers). Jeho vystoupení vyvolalo širší diskusi.

 

Lars Funk – ředitel odboru VDI (Společnosti německých inženýrů) a předseda Evropského monitorovacího výboru FEANI – referoval o řešení projektu ERASMUS+ „Creation of a system for documentation and validation of non-formal and informal laerning“, jehož koordinátorem je VDI a na jehož řešení se podílí i ČSVTS. FunkCEGFeani-190816.pptx Jedná se o závažnou problematiku, jejíž prvky se ve stále větší míře stávají reálnou součástí inženýrského vzdělávání, především v oblasti dalšího profesního rozvoje.

 

Jako doprovodný program setkání se uskutečnily návštěvy Národního technického muzea a UCEEB – Universitního centra energeticky efektivních budov ČVUT, exkurse do lisovny výrobního závodu ŠKODA AUTO a.s. v Mladé Boleslavi a prohlídka výstavních prostor Muzea ŠKODA AUTO.

 

 

 


Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

saly

 


Kamera on-line

webkamera Karlův most


kytlice

ubytovani

klub